В Ужгороді відкрили новий навчально-практичний центр (фото)


Відкриття в Ужгороді навчально-практичного центру

Щоб готувати конкурентоспроможного на ринку праці робітника потрібно максимально наблизити навчальний процес у ПТНЗ до умов виробництва. Для цього навчати новітнім сучасним технологіям слід як тих, хто вчиться, так і тих, хто вчить. Зв’язок між підприємствами-виробниками та навчальними закладами сприяє прискоренню процесу передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження їх у навчальний процес та в подальшому у сферу майбутньої трудової діяльності випускника.

Одним із таким соціальних партнерів є компанія «Sniezka», яка вже 15 років успішно працює на лакофарбовому ринку України, володіє сучасними матеріалами та технологіями, новими практиками їх використання. Результатом співпраці її з навчальними закладами професійно-технічної освіти стало створення по всій Україні п’яти навчально-практичних центрів.

4 травня на базі Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» відбулося урочисте відкриття шостого в Україні і першого на Закарпатті навчально-практичного центру.

Відкриття в Ужгороді навчально-практичного центру разом із «Снєжка-Україна»
Відкриття в Ужгороді навчально-практичного центру

У святковому дійстві взяли участь генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» Марек Павлусь, директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Сопкова Г.І., представник Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти Паржницький В.В., директор навчального закладу Тимко С.М. Також серед почесних гостей – керівники професійно-технічних навчальних закладів України, де вже функціонують навчально-практичні центри «Śnieżka», директори ПТНЗ Закарпаття.

Відкриття в Ужгороді навчально-практичного центру

Звучали вітальні слова гостей, чудові пісні, запальні танці, якими учні вітали присутніх. Особливо проникливо прозвучали слова Ангеліни Гомокі, яка від імені учнівського загалу навчального закладу подякувала за можливість здобувати будівельну професію, навчатись за новітніми технологіями. Величним акордом її виступу стало виконання всіма учасниками концерту «Гімну професії».

Генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» Марек Павлусь та директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Ганна Сопкова перерізали символічну стрічку, а консультанти компанії в новоствореній майстерні провели інтерактивні практичні заняття із застосуванням виробів групи «Sniezka».

Під час виступу

Слід зазначити, що співпраця між компанією та навчальним закладом триває ще з 2014 року. За цей час створені 2 сучасні кабінети спецдисциплін із професій будівельного профілю та деревообробки, оснащені сучасними плакатами з технології виконання малярно-штукатурних та оздоблювальних робіт. З метою практичного використання у навчально-виробничому процесі компанія «Снєжка-Україна» виділила каталоги продукції, карти кольорів матеріалів власної торгової марки для дев’яти ПТНЗ області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників із будівельних та деревообробних професій. Спеціалістами ТзОВ «Снєжка-Україна» за сприяння Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області проведено два семінари-практикуми для педагогічних працівників будівельних і деревообробних професій, майстер-класи із використанням новітніх будівельних матеріалів групи підприємств «Śnieżka». 33 педагогічних працівників отримали відповідні сертифікати. Ще для 20 педагогів у рамках короткострокового підвищення кваліфікації у 2017 році планується провести навчальні семінари-практикуми.

Навчання з оволодіння сучасними виробничими технологіями компанії «Снєжка-Україна» дає можливість не лише майбутнім кваліфікованим робітникам, але й майстрам-практикам перейняти досвід кваліфікованих майстрів та попрацювати з новітніми технологіями у галузі будівництва, ремонту й оздоблення. Також на базі новоствореного центру можливим стане підготовка незайнятого населення разом із Центрами зайнятості.

У цьому навчальному році перші 27 випускників ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» з професії маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, оволодівши навичками роботи з продукцією компанії, розпочнуть свою трудову діяльність. У подальшому близько 600 учнів інших ПТНЗ області, де здійснюється підготовка кваліфікованих робітників будівельних професій, навчатимуться за новітніми технологіями торгової марки «Śnieżka».

Співпраця професійних навчальних закладів з сучасними підприємствами – це реальний шлях для успішного розвитку професійної освіти в Україні.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді відбувся обласний дитячий шаховий турнір (фото)
Наступний Юні закарпатці перемогли у 20 секціях всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук (фото)