Як святкували Різдво у ПАДІЮНі (фото)


Святий вечір у ПАДІЮНі

По-родинному затишно та тепло пройшов святковий вечір у Зразковому етнографічному музеї „Світлиця”, де зібралися діти, педагоги, батьки та гості. Вихованці „ПАДІЮНу” разом зі своїми педагогами підготували чудову програму з колядками, щедрівками, новорічними вітаннями та театралізованим дійством.

Зустрічала гостей  славна господиня, яка разом із дітками розповіла, як готувалася українська родина до Святої вечері, які страви подавали до столу та яка обрядовість супроводжувала різдвяний вечір.

Розповіла також про традицію прикрашати ялинку зірочкою, ангеликами та блискучими стрічками, бо вони символізують „біблейську звізду” та всеосяжну „Божу благодать”. Нагадала дітям про добро та благочинність, щоденну молитву та любов до ближнього.

Вертеп у ПАДІЮНі       

Традиційно після Святої вечері всі родини чекають на колядників, які звеселяють хату, бажають усім здоров’я, щастя та всіх гараздів. Існує повір’я: чим більше прийде колядників, тим успішнішою буде сім’я у наступному році.

Під час виступу

Так і до „Світлиці” завітало чимало колядницьких колективів. Вони і співали, і грали на фортепіано, гітарі та сопілці, розповідали вірші, віншували та бажали всім присутнім гарно зустріти різдвяні свята у своїх сім’ях, родинах, дотримуючись традицій та звичаїв рідного краю.

Святкова вечеря

Окрасою свята стала виставка робіт вихованців закладу „Новорічний візерунок”, на якій представлені роботи на зимову тематику. Прекрасні витвори, виготовлені дитячими ручками, привернули увагу гостей своєю вишуканістю, різноманітністю та додали затишку в атмосферу різдвяного дійства.

Спільне фото

Завершилося свято спільним виконанням відомих в Україні колядок „Небо і земля”, „Бог ся рождає”, „Добрий вечір тобі, пане господарю” та солодкими пригощаннями для дітей та гостей святкового вечора, повідомили у ПАДІЮНі.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські науковці проводять унікальне інтердисциплінарне дослідження (відео)
Наступний Сьогодні розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2018