13 березня у малій театральній залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відзначили 205 річницю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Вихованці студії пантоміми “Енергія мім” та театральної студії “Синтез” згадували поета ліричними рядками, декламували вірші, балади, співали пісні улюбленого для всіх класика поетичного жанру – Тараса Шевченка.

Поезію напам’ять читали не тільки маленькі поціновувачі мистецтва, а також їх батьки та педагоги.

Захід розпочався світлим, життєствердним віршем “Садок вишневий коло хати”, який переніс глядачів до весняного вечора в українському селі, дав торкнутись до мрії і краси людських стосунків в гармонії з розкішною природою, про які завжди мріяв малий Тарас.

Яна Дякулич, Поліна Шестакова, Валерій Корчинський, Артем Хаща, Ксенія Стадніченко та інші учні театральних гуртків разом зі своїми вчителями – Світланою Дворциною та Мариною Шайбнер творчо, з запалом та щирими емоціями зачитували: “Лілею”, “Вітер з гаєм розмовляє”, “Сон”, “Мені однаково”, “Тополю”, “Заповіт” та інші відомі твори улюбленого українського поета. Вдячні слухачі дарували гучні оплески юним акторам за майстерно прочитані вірші.

…Щось невидиме, міцне і гідне об’єднувало малих та дорослих українців, які знаходились у цій залі.
Уже більш ніж два століття немає з нами великого Шевченка, Кобзаря та Пророка, але кожен рік ніби наближає його до нас.

Його творчість не дає нам змоги засумніватись у правдивості його пророцтв. Більш свідомо вчитуємося у рядки “Кобзаря” і переконуємося, що всі вони звернені до нас, українців двадцять першого століття.


Читаємо вірші, згадуємо поета і творимо з любов’ю до України, – повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УТЕК КНТЕУ пройшли заходи з нагоди 80-річчя з дня проголошення Карпатської України
Наступний Науковці пояснили, як м'яка їжа змінила наше мовлення