Інтерни-стоматологи УжНУ провели майстер-клас для дітей


Стоматологи УжНУ показують дітям, як правильно чистити зуби
Інтерни-стоматологи УжНУ показують дітям, як правильно чистити зуби

Як дотримуватися правил гігієни ротової порожнини, що для цього потрібно та як уникнути різних захворювань, вчили діток студенти-інтерни стоматологічного факультету в Ужгородській міській дитячій лікарні 4 лютого.

У рамках навчальної програми інтернів студенти стоматфаку влаштували пізнавальне і виховне театралізоване дійство для малят. На прикладі неслухняного хлопчика Іванка, який куштував багато солодощів, морозива та солодких газованих напоїв і відмовлявся чистити зуби, майбутні лікарі показали, якими гіркими можуть стати наслідки – утворення різних бактерій та карієсу.

Після невеликої сценки стоматологи продемонстрували за допомогою зубних щіток та муляжів щелеп, якими рухами варто чистити зуби, як правильно полоскати рот, з якою періодичністю повторювати процедуру. Для закріплення отриманих знань студенти попросили дітей відтворити побачене.

Богдан Хлопонін, який зіграв роль Іванка, розповів: «Ідея виникла нещодавно. Це частина санітарно-просвітницької роботи. Спонсором виступив Ротарі Клуб. Постановка найбільш вдало продемонструвала гостроту поширення карієсу в нашому регіоні та способи її вирішення. Наш виступ був виконаний за мотивами твору Едгара Турб’єрна «Каріус і Бактеріус». На мою думку, наш задум втілився у життя дуже вдало. Результати роботи проконтролюють на уроках гігієни».

За словами завідувача кафедри стоматології дитячого віку Оксани Клітинської, діти неймовірно жваво сприймають інформацію, тому навчати їх стежити за чистотою зубів необхідно саме зараз. Лікар переконана: головне, аби було бажання у батьків і вчителів надавати цьому належного значення.

Діти та матусі, які відвідали захід, були задоволеними й сповненими позитивних емоцій. Зізналися, що отримали безліч цікавої інформації та корисних рекомендацій, щиро дякували студентам. Наприкінці зустрічі присутнім подарували зубні щітки та пасти. Для більшої ефективності інтерни-стоматологи планують не зупинятися на досягнутому, а проводити такі акції у школах міста.

Оксана Пітра, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Україні буде створена онлайн-платформа для дистанційного навчання школярів
Наступний Департамент освіти ОДА пропонує збільшити стипендії найкращим студентам