В Ужгороді має з’явитися “hub school”


Майбутнє освіти Закарпаття?

Про це заявив прем’єр-міністр Яценюк, коментуючи урядове рішення про оптимізацію шкільної мережі.

Чиновник твердить, що на першому етапі реформування середньої освіти в кожному обласному центрі мають з’явитися так звані hub schools – школи, які б продемонстрували, що таке європейська якість освіти, починаючи з будівлі школи і закінчуючи вчителями, які отримують відповідну заробітну плату і мають можливість навчити наших дітей.

Як ми вже повідомляли, на питанні створення “школи майбутнього” в Ужгороді також піарився перед місцевими виборами попередній мер Погорєлов.

У рамках децентралізації повноважень центральних органів влади Урядом унесено зміни в порядок створення освітніх округів, а також визначено умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову прийнято на засіданні 20 січня 2016 року, повідомляє Урядовий портал.

Прийняті зміни дадуть ширші повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування і районного рівня самим вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

Опорні загальноосвітні навчальні заклади, що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. З цією метою у грудні минулого року Уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 771 000 гривень.

На місцях також вирішуватимуть питання організації підвезення учнів і педагогічних працівників шкільними автобусами до опорних шкіл.


Читайте також: “Hub schools” в обласних центрах: надії і ризики

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Затверджено нові ліцензійні умови для навчальних закладів
Наступний Історія профтехосвіти Закарпаття