Думаю, не буде перебільшенням назвати філологічний факультет УжНУ генератором креативних ідей, адже його студенти вирізняються нестандартним підходом до найрізноманітніших ситуацій і подій. Серед них і надзвичайно цікавий хлопчина Павло Компанієць, котрий, узявши «валізу всіх своїх талантів», пішов «штурмувати» конкурс на кращого студента Закарпаття 2017 року.
Юнак, маючи за плечами безліч нагород і володіючи неймовірною харизмою, з першого дня кастингу запам`ятався журі як «вінницький хлопчина, що палає любов`ю до Закарпаття». Його моновистави вразили щирістю й симбіозом усіх видів мистецтва: співу, акторської гри, елементів танцю. Тому не дивно, що перший тур Павло подолав без складнощів.
Випробуванням виявився фінал конкурсу. Заручившись підтримкою студентського і викладацького колективів факультету, парубок наполегливо готувався до виступу. Бо ж бажання гідно представити рідний підрозділ нуртувало в серці. Хлопчина самотужки продумав концепцію відео, проявивши креатив і виконавши завдання організаторів представити себе – власноруч і монтував його, щоб якнайкраще описати своє ставлення до університету. Моновистава, в котру Павло вклав усього себе, попри неполадки з музикою, була зіграна на «ура». Але… На жаль, не всі члени журі зрозуміли новаторського підходу юнака до завдання, віддавши перевагу соціальній тематиці.
– Ідея конкурсу дуже гарна, адже тут можуть зустрічатися, спілкуватися, конкурувати молоді люди з різних навчальних закладів краю.. Але! Її реалізація потребує кращої організації, розробки чіткіших критеріїв оцінювання. Адже кожна людина має свої унікальні здібності, й порівнювати їх доволі складно або й неможливо. Крім того, те, що є домашньою заготовкою дуже опосередковано свідчить про успіхи лише конкурсанта, бо ж над цим працюють й інші люди.
Звичайно, справа кожного їх собі знайти, але ж що ми тоді оцінюємо? І яким чином порівняти та оцінити абсолютно різножанрові й різнотематичні подачі? Цьогорічне голосування це, власне, й засвідчило: чи не кожен член журі уподобав собі іншого конкурсанта. І це правда!!! Всі вони такі талановиті, креативні, натхненні!!! Я би не зуміла вибрати кращого – слово честі!
Соціальна тематика завжди актуальна! Це правда! Тоді треба чітко оцінювати громадську активність студента, участь його у різних соціальних акціях, його внесок і той продукт, який оцінюється, тощо, – поділилася своїми враженнями декан філологічного факультету Галина Шумицька.
Протягом усіх етапів конкурсу й загалом у фіналі юнака супроводжувала велика група підтримки, серед якої і доцент кафедри журналістики Леся Поліха, котра радо висловила свою думку про парубка:
– У виступі Павла проявилася унікальність цього студента. Ми стали свідками, як він може перфектно і на 100 відсотків легко й харизматично заряджати своєю енергією, поєднувати палітру талантів – і тонкий гумор, і майстерність актора… і філософську глибину. Павло має дуже гострий розум та фантастичну винахідливість. Власне, це він продемонстрував, коли не вмикнулася фонограма, і хлопець швидко вийшов з ситуації, а вже потім розказав аудиторії під час інтерв’ю про цей випадок. У навчанні він такий же. До прикладу, завдання, яке розраховане на тривалий час, Павло може блискавично швидко вирішити й увкотре захопити своєю креативністю. Мені приємно, що унікальність нашого Павла, в якій ми пересвідчуємося кожного разу, помітило й відзначило журі конкурсу».
Участь у таких конкурсах це завжди крок уперед, тому філологічна родина гордиться своїм вихованцем – Павлом Компанійцем, а найбільше голова цієї великої сім’ї – декан Галина Шумицька:
– Пишаюся ним і нашими студентами, які прийшли його підтримати, викладачами, які допомагали йому себе представити. Він вирізнявся з-поміж інших не лише статтю (бо ж решта – дівчатка), а й умінням сформулювати та донести до аудиторії свій месидж, комунікувати вільно, креативно, грамотно, незаангажовано врешті. Його виступ був надзвичайно сценічний. Як на мене, дуже сучасний і цікавий для молоді, яка себе шукає, розвивається. Світ нині настільки динамічний, змінний, що людина має бути в постійному пошуку й самонавчанні, повинна мислити позитивно. Це геть інший тип мислення, ніж той, до якого ми звикли… Оце наш Павлик і продемонстрував. Як справжній піарник, він пам’ятав, що, говорячи про себе, говорить і про тих людей, які навколо нього… Дуже приємно! Рада за наш факультет, який має таких активних студентів!!!
Медіацентр УжНУ