Закарпатські студенти та школярі взяли участь у міжнародній мовній програмі CACTUS


Міжнародна мовна програма CACTUS в УжНУ

17 квітня на базі факультету туризму та МК відбувся англомовний семінар для старшокласників та студентів, що має на меті долучати молодих людей до громадського життя, розвивати в них лідерські якості, ознайомлювати зі світовими проблемами, дати змогу здобути досвід роботи в галузі дизайну.

Ініціювали захід працівники кафедри міжнародних комунікацій у рамках підтримки року англійської мови в Україні. Координатори акції — студенти з різних міст України, які досконало володіють англійською, прагнуть розвиватися і ділитися досвідом. Семінар дає змогу працювати над вирішенням питань розвитку громадянського суспільства в Україні та світі.

Програма CACTUS існує з 2009 року і вже здобула прихильність тисяч молодих українців. Вона діє за підтримки Американських рад в Україні та Міністерства освіти і науки України. Щоб узяти в ній участь, школярі-старшокласники та студенти попередньо реєструвалися. Загалом виявило бажання долучитися до цього семінару близько 30 учасників, деякі з них навіть спеціально приїхали з інших населених пунктів.

«Наша організація неурядова, нерелігійна та неполітична. Головна мета – це навчання молоді проектного дизайну та менеджменту, а також навичок створювати власні соціальні проекти. Ця ідея виникла в Іллі Симоненка – флексера (FLAX – програма з обміну студентів), який, повернувшись зі Штатів, вирішив змінювати щось в Україні.

Усе починалося як літній табір – згодом переросло у форум. Якщо учасники розробили проект, ми допомагаємо імплементувати його: надаємо ґрант і менторів. Спочатку проводяться одноденні семінари в різних містах – потім форум у Тернополі, який триває 10 днів. Ми покроково подаємо інформацію, як можна реалізувати певну ідею. Щороку змінюємо шляхи подання матеріалу. Бувають пікніки, ночі кіно, вечірки, шоу талантів: усі ці заходи відбуваються англійською мовою», – ділиться менеджер Євгенія Жилінська.

Під час семінару учасники мали змогу з’ясувати, що таке project management, дізналися про основи прав людини, також зрозуміли, як не стати жертвою мас-медіа та розвивали лідерські якості.

Ідея запросити кактусівців до Ужгорода виникла у Людмили Коваль – старшого викладача кафедри міжнародних комунікацій факультету туризму та МК.

Пані Людмила розповідає: «Минулого року я почала співпрацювати з клубом «Вікно в Америку», тоді й дізналася про цю організацію. Ми звернулися до них з проханням провести семінар і в нас. Ця організація працює зі школярами 9–11 класів і студентами – тими, кому цікаві теми, які вони пропонують.

Це активізація молоді, котра хоче долучитися до вирішення соціальних проблем у себе в містах. Суміжно, вивчаючи англійську мову, учасники з’ясовують корисну для себе інформацію. Ми ж кафедра міжкультурних комунікацій, тому вважаємо доречним для наших студентів та майбутніх абітурієнтів залучення до такого заходу. Висловлюємо подяку Студентському бізнес-клубу на базі нашого факультету та організації «CАCTUS».

Спілкування під час семінару відбувалося англійською. Учасники, розділені на групи, брали участь у нестандартних іграх – це дозволяє ширше мислити та в оригінальний спосіб дізнаватися нову інформацію.

Одна з учасниць семінару, студентка-першокурсниця факультету МП МБ Валерія Стрелець, заходом задоволена: «Я приїхала в Ужгород з Кіровограда, щоб вивчати прикладну лінгвістику. Вважаю, що цей семінар є дуже корисним для студентів та учнів: ми не тільки маємо можливість розвинути свої навички з англійської мови, а й покращити лідерські якості, взаємодіяти з іншими людьми, бути більш відкритими, розвиватися.

Я очікувала чогось неймовірно цікавого, того, що зможе мене навчити більше комунікувати з людьми та поліпшити свою англійську. Очікування виправдалися! Цей семінар дозволяє ширше мислити. Дуже цікаво, що заняття проходять не тільки у формі діалогів, а й в ігровий спосіб. Про нього я дізналася з Інтернету, потім додатково повідомили на факультеті. Думаю, якщо буде можливість, обов’язково відвідаю й літній табір».

На завершення учасники семінару отримали сертифікати про його проходження та запрошення до участі у форумі.

Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Журналістів і рекламників із УжНУ відзначили на всеукраїнській олімпіаді
Наступний Ужгородські студенти побували у Верховній Раді України