16 серпня Закарпаття з робочою поїздкою відвідав заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Він взяв участь у підсумковому розширеному засіданні колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації, відвідав заклади освіти Берегівського району.
Звертаючись до учасників колегії, Павло Кузьмович напередодні початку нового навчального року зупинився на питаннях реалізації з 1 вересня Концепції „Нова українська школа”, забезпечення підручниками учнів 1, 5 та 10 класів, організації інклюзивного навчання та підготовки кваліфікованих робітників у системі професійно-технічної освіти та ін.
Зокрема, успішне запровадження Нової української школи, – наголосив заступник міністра, – пов’язано із вирішенням трьох основних завдань. По-перше, зміною змісту навчання – перехід до компетентнісного підходу. По-друге, появою мотивованого учителя, готового прийняти і впроваджувати зміни через нові форми, прийоми роботи. По-третє, це створення нового освітнього середовища.
Для вирішення поставлених завдань державою та органами влади на місцях виділено чималі кошти, проведено значну роботу з підготовки педагогічних працівників, покращення матеріально-технічної бази. Павло Кузьмович відзначив, що Закарпатська область посідає по Україні другу (після Сумської області) сходинку серед регіонів у питаннях освоєння коштів для створення належних умов для роботи в Новій українській школі.
Говорячи про підручники (а нині область забезпечена на 67% підручниками для учнів 5 класу), заступник міністра зупинився на тих проблемних питаннях, що виникли з наданням окремим із них грифа Міністерства освіти і науки, та окреслив шляхи виходу із ситуації, що склалася. Разом з тим, він запевнив, що до початку навчального року основні підручники для учнів 1 класу все ж буде видрукувано, а всі підручники і для 1, і для 10 класу будуть доступні в електронному вигляді.
Відповідаючи на запитання журналістів, Павло Хобзей деталізував інформацію про кошти, виділені державою, на фінансування освітньої галузі, окреслив завдання, що стоять перед педагогічною громадськістю у зв’язку з упровадженням Нової української школи.
Цього ж дня заступник міністра відвідав літні мовні табори GoCamp у Берегівському районі, організовані за сприяння міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, та взяв участь у медіа-відкритті їх роботи, а також побачив готовність до впровадження Нової української школи, відвідавши заклади загальної середньої освіти району, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.